Taca Taca Pieprzyć ale nie spieprzyć

matteo brunetti

Przepis na malinowe tiramisu

tiramisu

Poznajcie przepis na doskonały przepis na malinowe tiramisu. Nie wiem czy wiecie, ale tiramisu obchodzi dzisiaj swoje święto. Dlatego postanowiłem zaskoczyć Was nieco inną wersja tego deseru, malinową! Słodka, kwaśna, pachnąca i kremowa rozkosz. Po prostu PE TAR DA!
A teraz zapisz przepis i lecimy z tym!

Składniki:
750g mascarpone
5 żółtek
6 łyżek cukru
500g maliny mrożone
100g cukier puder
1 cytryna
1 limonka
1 łyżka waniliowego ekstrakt
1/3 szklanki wody
Biszkopty savoiardi

@matteo.brunetti

Tiramisu klasyczny je przepyszny, ale próbowaliście kiedyś wersję malinową? Słodka, kwaśna, pachnąca i kremowa! Po prostu PE TAR DA! A teraz zapisz przepis i lecimy z tym! -Składniki: 750g mascarpone 5 zoltek 6 łyżek cukru 500g maliny mrożone 100g cukier puder 1 cytryna 1 limonka 1 łyżka waniliowy ekstrakt 1/3 szklanki wody Biszkopty savoiardi -Jak to zrobić: Na dużej patelni dodać maliny, cukier puder, wodę,skórka z cytrusów i ich sok. Gotować na średnim ogniu aż się staną jak taka papka. Dać do blendera i blendować aż będzie bardzo gładka masa. W dużej misce dodać żółtą, cukier i ubić aż będzie puszysta jasna masa. Dodać mascarpone, waniliowy ekstrakt i dalej ubić aż będzie gładka masa. W brytwance dodać biszkopty savoiardi moczone w blendowanie maliny. Na to dodać połowę masy. Polać 1/2 łyżki malin. Przykryć drugą warstwą moczonych biszkoptów. Dodać pozostałą masę, rozpłaszczyć i przykryć blendowanymi malinami. Dać do lodówki na 3 godizny. Wyciągnąć dekorować malinami i bum! Buon appetito! #tiramisu #matteobrunetti #tiramisuday

♬ dźwięk oryginalny – Matteo Brunetti

Jak to zrobić?
Na dużej patelni dodać maliny, cukier puder, wodę,skórka z cytrusów i ich sok. Gotować na średnim ogniu aż się staną jak taka papka. Dać do blendera i blendować aż będzie bardzo gładka masa.
W dużej misce dodać żółtą, cukier i ubić aż będzie puszysta jasna masa. Dodać mascarpone, waniliowy ekstrakt i dalej ubić aż będzie gładka masa.
W brytwance dodać biszkopty savoiardi moczone w blendowanie maliny. Na to dodać połowę masy. Polać 1/2 łyżki malin. Przykryć drugą warstwą moczonych biszkoptów.
Dodać pozostałą masę, rozpłaszczyć i przykryć blendowanymi malinami. Dać do lodówki na 3 godizny.
Wyciągnąć dekorować malinami i bum!
Buon appetito!

TWÓJ KOSZYK 0